Klapy MARC-Pk

 

Klasa odporności ogniowej: EI-30 EI-60 EI-120
Aprobata techniczna:     AT-15-5023/2005
Certyfikat:     COBR Metalplast nr 140/05
Ciężar:     25 kg/1m2

 

Katalog klap ściennych Pk

 

Klapy rewizyjne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba zamknięcia otworu, zarówno w ścianie jak i w stropie, przy jednoczesnej potrzebie korzystania w szczególnych przypadkach z tegoż otworu. Do klap często otwieranych stosowane mogą być systemy otwierania hydraulicznego.

 

 

Drzwi wahadłowe MARC-Wh

 

Drzwi wahadłowe są pionowymi ruchomymi przegrodami przeciwpożarowymi, pozwalając na dwukierunkowe korzystanie z przejścia pożarowego. Drzwi wahadłowenie muszą posiadać ościeżnicy i moga być montowane bezpośrednio do muru. Drzwi po otwarciu powracają do pozycji zamkniętej. Szczególnei polecane do tuneli kablowych.

 

Przegrody przestawne MARC- Wh

 

Przegrody przestawne wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba stałego lub czasowego zamknięcia pożarowego otworu. Przegrody przestawne wykorzystane w jednym miejscu można przenieść i użyć w innym.

 

Budowa

 

Klapy, przegrody i drzwi wahadłowe zbudowane są z wełny mineralnej wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi. Zewnętrzne powierzchnie obłozone sa blachą poszyciową, której kolor jest dowolny z palety RAL. Jest również możliwość wykorzystania okleiny drewnopodobnej.

 

Klapy produkowane są w kilku wersjach:

  • bez zawiasu - ryglowane
  • z zawiasem zwykłym lub ukrytym.

 

Dzięki opatentowanej konstrukcji produkt jest lekki, o wysokich parametrach ogniowych, a zarazem wytrzymały.