Bramy rozwierane MARC-D

 

Klasa odporności ogniowej: EI-60 EI-120
Aprobata techniczna:     AT-15-7498/2008
Certyfikat:     ITB nr ITB-1646/W
Ciężar:     25 kg/1m2

 

Katalog MARC-D

Blok DWG MARC-D

 

Bramy rozwierane są idealnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania miejsca wokół otworu. Bramy te mogą być montowane wewnątrz otworów, przez co nie zajmują miejsca na zewnątrz. Mogą być uzytkowane, jak zwykłe drzwi lub bramy, zachowując jednocześnie funkcję przeciwpożarową.

 

Budowa

Brama rozwierana
EI 120
 
 Marc-D 
Ościężnicanarożnawewnętrzna
a45105
b45105
c45105
dSo/2So/2

 

 

Skrzydło bramy zbudowane jest z wełny mineralnej wzmocnionej wewnątrz prętami stalowymi. Zewnętrzne powierzchnie skrzydeł obłożone są blachą, która może być pokryta którymkolwiek z kolorów z palety RAL lub drewnopodobną okleiną melaminową.

 

Dzięki opatentowanej konstrukcji produkt jest lekki, o wysokich parametrach ogniowych, a zarazem wytrzymały.

 

Skrzydła bramy zawieszone są na zawiasach mocowanych do ościeżnicy. Ościeżnica, ze względu na jej umieszczenie w otworze muru, występuje w odmianach: narożnej, obejmującej lub wewnętrznej. Na ościeżnicę w otworze przejścia mocuje się element izolujący. Cała ościeżnica wykończona jest zestawem osłon.

 

Zasada działania

 

Skrzydła bramy w pozycji zamkniętej blokowane sa przez rygiel i zapadkę. Utrzymanie bramy w pozycji otwartej możliwe jest tylko po zastosowaniu elektrotrzymacza i podłączeniu go do centralki przeciwpożarowej. W wypadku zagrożenia pożarowego centralka zwalnia elektrotrzymacz i skrzydło bramy za pomocą samozamykacza zamyka przejście między strefami pożarowymi.

 

 

 

 

Bramy MARC-D dostępne sa także w wersji przeciwwybuchowej "Ex".